Nowości przed weekendem :-)

Hej!

W naszych sklepach kolejna dostawa w tym tygodniu. Pojawiło się kilka absolutnych premier, kilka piw, które u nas zagościły po raz pierwszy oraz kilka lubianych klasyków. Krótko stwierdzę – dla każdego coś pysznego!

Hoppy Lab to jeden z najnowszych browarów rzemieślniczych, tworzą go Asia, Jakub i Andrzej. Zadebiutowali 25 marca 2017 r. wydając dwa piwa – AIPA oraz Cascadian Dark Ale, oba posiadamy w ofercie. Czytaliśmy już pozytywne recenzje piw z Hoppy Lab, nie pozostaje nic innego, jak spróbować i przekonać się organoleptycznie 🙂

AIPAHoppy Lab, 4,9% alk.obj. 14,3% ektr.wag., gorycz 2/5, słodycz 2/5, moc 2/5, kolor 2/5
Cascadian Dark AleHoppy Lab, 6,7% alk.obj., 16% ekstr.wag., gorycz 2,5/5, słodycz 3/5, moc 2,5/5, kolor 5/5

Bazyliszek – kolejne nowe piwo z fabryki Bazyliszka, PeKiN – ryżowe IPA chmielone jednym z moich ulubionych chmieli Sorachi Ace. 6,2% alk.obj., 14,5% ekstr.wag., 45 IBU

Piwoteka wypuściła interesującego Red Ale o nazwie Pasaż Róży, uwarzonego z owocami oraz płatkami róż. Piwo powstało we współpracy z browarem Jan Olbracht. Ma być owocowo, aromatycznie i smacznie! ♥

Jeśli macie ochotę poczuć wyspiarski klimat, uraczymy Wa kolejnym czerwonym piwem w stylu irlandzkim, którym jest Pooka z browaru Nepomucen. 4,9% alk.obj., 12,7% ekstr.wag., goryczka na niskim poziomie.

Skoro już jesteśmy przy Nepomucenie, warto wspomnieć o piwie idealnie wpasowującym się w coraz cieplejszą, wiosenną pogodę – mamy już Milo, odurzająco bananowo-goździkowego hefeweizen’a na moich ulubionych płynnych drożdżach z Fermentum Mobile – FM41. 4,9% alk.obj., 12,4% ekstr.wag., ni mo goryczki.

Kolejnym godnym polecenia piwem w stylu hefeweizen jest The Nurse z browaru Brokreacja. Z poprzednim łączą go te same użyte do fermentacji wspaniałe drożdże, woltaż (4,9% alk.obj.) i podobny ekstrakt (12% ekstr.wag.) i brak goryczki. Jest też bardzo fajna lala… znaczy, pielęgniareczka czekająca na Ciebie ze swoim zastrzykiem dozy nieznośnej lekkości bytu!

Z pszeniczniaków pojawiły się u nas jeszcze dwa american wheat’y. Klasyczny Transatlantyk produkcji Browar Jana, nachmielony został odmianami Columbus, Cascade i Palisade, które wzbogacają to piwo o cytrusowy, orzeźwiający aromat. Drugi jest nieco urozmaicony z uwagi na dodatek Lady Grey – bardzo aromatycznej, czarnej herbaty ze skórką bergamotki, skórką cytryny i kwiatami bławatka. Nazywa się Imbryczek i uwarzone zostało przez browar Harpagan, którego współzałożyciel warzył niegdyś w browarze Szałpiw. 5,6% alk.obj., 12,5% ektr.wag..

Oprócz tego:

Kings of The Sun – Raduga

Blackout – Deer Bear

Laska Nebeska – Jana

Stoczniowiec – Bytów

Kapitan Drake – Setka

Cyrulik – Profesja

QOD Stout – Brodacz

Start Kraft – Brodacz

Oatmeal Stout – Samuel Smith’s

Modern Drinking, Brett IPA – Pinta

Górniak – Perun

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *